16/12/2015
515

1. Olağan Genel Kurul

SEYHAN KENT KONSEYİ KURULDU

5393 sayılı Belediye Kanunu gereği; Seyhan ilçesinde faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşlarına yapmış olduğumuz çağrı ile Seyhan Kent Konseyi, kuruluşu için ilk adımlarını atmıştır. Yaşar Kemal Kültür Merkezinde yapmış olduğumuz  1. Olağan Genel Kurulumuza 249 paydaşımız katılmıştır.

Seyhan Belediyesi'nin öncülüğünde ilçedeki kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının, üniversitelerin, ilgili sivil toplum örgütlerinin, siyasi partilerin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıyla Seyhan Kent Konseyi kuruldu. Konseyin kurulması çalışmalarına öncülük eden Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, birlikte yönetmenin en güzel örneklerinden biri olan Kent Konseyi'nin ilçeye önemli katkılarının olacağının inancının tam olduğuna vurgu yaptı. Başkan Karalar, “Kentin iyileşmesi, güzelleşmesi yönünde hepimiz sorumluyuz ve sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.

 

HAŞMET BİÇER BAŞKAN OLDU

Seyhan Belediyesi Kent Konseyi, 1. Olağan Genel Kurulu Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yapılan oylamada Kent Konseyi Başkanlığına Haşmet Biçer seçildi. Ahmet Ataş, Yaşar Gökoğlu ve Haşmet Biçer ’in aday olduğu genel kurulda Ataş 3, Yaşar Gökoğlu 23, Haşmet Biçer ise 94 oy aldı.